!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

Logo Facebook
Sekce Nabídka úmělců

JANEK LEDECKÝ

Janek Ledecký představuje jednu z mála osobností české pěvecké scény, která vystudovala práva, avšak hudba tohoto interpreta ovlivnila natolik, že na počátku 80. let stál u zrodu kapely Žentour. S touto kapelou vystupoval a vydával úspěšná alba až do r. 1992, kdy nastartoval svou sólovou pěveckou kariéru. Po zdařilých albech „Žentour 001“ nebo „Žentour 002“ tak přišly desky sólové: „ Na ptáky jsme krátký“, „Právě teď“, „Sliby se maj plnit o Vánocích“ a další.


Od let 90. byl Janek Ledecký několikrát nominován v soutěžích Gramy či Český slavík Mattoni, zde byl čtyřikrát oceněn bronzovým a jednou stříbrným slavíkem v kategorii zpěvák roku.


V posledních letech se věnuje také hudbě muzikálové, mezi nejznámější počiny se řadí muzikály Hamlet a Galileo, k nimž složil hudbu. V současné době připravuje s členy kapely Žentour novou desku pod názvem „Žentour 007“.

 

Agentura TRDLA s.r.o.

Telefon: +420 387 318 839

Mobil: +420 603 845 254

E-mail: agenturatrdla@agenturatrdla.cz