!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

Sekce Koncerty a akce

ADAM PLACHETKA

Basbarytonista Adam Plachetka, absolvent pražské konzervatoře a HAMU, debutoval v roce 2005 v Národním divadle jako Mícha ve Smetanově Prodané nevěstě a Státní opeře Praha jako Don Basilio v Rosinniho Lazebníku sevillském. V dalších letech se mimo jiné objevil jako Papageno v Mozartově Kouzelné flétně, Don Giovanni nebo Antonio ve Figarově svatbě. S orchestrem Národního divadla a Jiřím Bělohlávkem natočil k 90. výročí státnosti jednu z prvních oficiálních vokálních verzí státní hymny. Od roku 2010 je stálým členem Vídeňské státní opery. Zde se objevil například jako Melliso, Don Giovanni, Figaro, Publio, Mustafá nebo Alidoro. Hostuje na řadě světových scén – Berlín, Milano, Londýn, Mnichov …


V českobudějovickém vystoupení se představí v programu „Molieri“, jehož osu tvoří na jedné straně famózní a dobře známé árie z Mozartových oper Don Giovanni, Figarova svatba a dalších a na straně druhé neméně kvalitní, ale koncertnímu publiku velmi vzácné árie z oper Antonia Salieriho: Falstaff, La grotta di Trofonio, Axur Re d‘ Ormus. Pod taktovkou Romana Válka jej doprovodí unikátní ansámbl zabývající se stylovou interpretací kantát, oper a duchovních skladeb 17. a 18. století, Czech Ensemble Baroque Orchestra. Členy tohoto tělesa jsou i instrumentalisté ze Slovenska, Polska, Maďarska či Německa.


Jeden z nejvýraznějších objevů světové operní scény, Adam Plachetka tak může v tomto programu plně rozvinout svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent a prezentovat se právě v klasicistním repertoáru, za jehož interpretaci sklízí nemalé úspěchy již od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň. Právě vídeňské ztvárnění Dona Giovanniho znamenalo pro tohoto sólistu výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového mozartovského operního nebe.

 


pondělí 15. ledna 2018 – 19.30 hodin

DK METROPOL ČESKÉ BUDĚJOVICE - divadelní sál


Cena vstupenek : 1360,-Kč a 1120,-Kč

 

Rezervaci vstupenek a objednávky zasílejte s uvedením tel. čísla na emailovou adresu:

vstupenky@agenturatrdla.cz

 

nebo na adresu:


Agentura TRDLA s.r.o.
Pražská 15, 370 04 České Budějovice

nebo DK METROPOL, Senovážné nám. č.2, 370 21 České Budějovice


Vstupenky můžete zakoupit také v síti systému CBsystem.cz.

 

Pokud budete chtít objednávku potvrdit a zakoupit vstupenky přednostně, posílejte vše pouze na adresu pořádající agentury. Zde předprodej začíná již 20. září 2017.

Kontakt: 603 845 254, 387 318 839

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Plachetka03.jpg

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Plachetka02.jpg

 

 

 

Agentura TRDLA s.r.o.

Telefon: +420 387 318 839

Mobil: +420 603 845 254

E-mail: agenturatrdla@agenturatrdla.cz