!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

Logo Facebook
Sekce Koncerty a akce

ZAHRADA SRDCE – POCTA E. DESTINNOVÉ

V hudebně literárním pořadu, nazvaném podle stejnojmenné sbírky písní a uvedeném v den 90. výročí úmrtí světoznámé pěvkyně Emy Destinnové, se představí slovenská herečka Božidara Turzonovová, českým divákům známá především jako hlavní protagonistka filmu Jiřího Krejčíka z roku 1979 „Božská Ema“. Čtením z osobních vzpomínek, korespondence i básnické tvorby uctívané umělkyně dojímá diváky i po 40 letech od premiéry filmu.


http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Ema_Destinnova_Metropol.jpgHudební část programu tvoří mužská sborová tvorba A. Dvořáka (Píseň Čecha), B. Smetany (Věno), L. Janáčka (Čtveřice mužských sborů, Ave Maria, Láska opravdivá), E. Suchoně (Aká si mi krásna a Vítězslava Nováka (výběr z cyklu Domov) v podání Danubius Octet Singers pod dirigentem a sbormistrem Danielem Simandlem. Ten tvoří osm profesionálních pěvců, kteří jsou členy předních uměleckých těles v Bratislavě a ve Vídni (sbor Vídeňské státní opery a sbor Slovenské filharmonie), se zaměřením na interpretaci mužských sborů „a capella“ již zmíněných skladatelů.  D. Simandl je absolventem bratislavské VŠMU a soukromě studoval u Jiřího Bělohlávka v Praze. Kromě dirigentské spolupráce s Operou SND, Státním komorním orchestrem v Žilině, Metropolitním orchestrem a s bratislavskou Komorní operou, se věnuje uměleckému vedení Operního studia na Konzervatoři v Bratislavě.Představení se koná pod záštitou paní Mgr. Ivany Stráské, hejtmanky Jihočeského kraje.

 


úterý 28. ledna 2020 – 19.30 hodin

DK METROPOL ČESKÉ BUDĚJOVICE - divadelní sál


Vstupné: 440,- Kč a 395,- Kč.

 

 

Rezervaci vstupenek a objednávky zasílejte s uvedením tel. čísla na emailovou adresu:

vstupenky@agenturatrdla.cz

 

nebo na adresu:


Agentura TRDLA s.r.o.
Pražská 15, 370 04 České Budějovice

nebo DK METROPOL, Senovážné nám. č.2, 370 21 České Budějovice


Pokud budete chtít objednávku potvrdit a zakoupit vstupenky přednostně, tak vše posílejte pouze na adresu pořádající agentury. Zde předprodej vstupenek začíná již 22. 10. 2019.

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Agentura_Trdla_Turzonovova_01.jpg

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Agentura_Trdla_Turzonovova_03.jpg

 

Agentura TRDLA s.r.o.

Telefon: +420 387 318 839

Mobil: +420 603 845 254

E-mail: agenturatrdla@agenturatrdla.cz