!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

Sekce Koncerty a akce

PETR NEKORANEC

První jihočeské představení jedné z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Své renomé si získává i v cizině, v letech 2016 – 18 byl jako historicky první Čech frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, kam přešel po dvouletém působení v Bavorské státní opeře v Mnichově, kde vytvořil řadu rolí včetně titulních rolí v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. 11. 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena. V lednu 2018 převzal další prestižní cenu, tentokrát cenu Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017. V současnosti nastupuje jako sólista Stuttgartské opery, kde mezi jeho uměleckými závazky v sezóně 2018/2019 figurují tři velké role: Rossiniho Almaviva (Lazebník sevillský) a Ramiro (Popelka) a Donizettiho Ernesto (Don Pasquale).

Tenorista Petr Nekoranec je laureátem řady prestižních evropských soutěží. V lednu 2017 se stal absolutním vítězem jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně, kde obdržel rovněž Cenu Plácida Dominga. V srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem 1. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch a v září 2014 obsadil druhé místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském městě Toulouse. Z domácích soutěží uveďme Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech, na níž v roce 2013 obdržel druhou cenu v kategorii Junior a celou řadu dalších cen včetně ceny Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V současné době spolupracuje s  italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem a americkou sopranistkou Dianou Soviero.

 

V Českých Budějovicích se Petr Nekoranec představí za doprovodu souboru Barocco sempre giovane, složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Soubor založený v roce 2004 se původně specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Dnes je zván i na významné zahraniční hudební festivaly. Koncert doplní i nadějná mladá sopranistka Kristýna Kůstková, absolventka klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové, kde rovněž studoval i samotný Nekoranec. Laureátka mnoha soutěží nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc a pravidelně vystupuje s Pardubickou filharmonii, souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. Rovněž spolupracuje  s  italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem. Jako studentka HAMU byla v letošním roce přijata do magisterského programu na Mannes School of Music v New Yorku.

 

Program koncertu:

Jose Maria Cano: Te quiero morena
Léo Delibes : Les filles du Cadix
Georg Fridrich Händel: Verdi Prati
Georg Fridrich Händel: Ariodante - Dite spera e son contento
Antonio Vivaldi:  Sinfonia pro smyčce C dur, RV 116, I. Allegro, II. Affetuoso, III. Presto               
Johann Sebastian Bach: Doposuit potentes
Johann Sebastian Bach: Bist du bei mir
Claudio Monteverdi: Pur ti Miro
Giachino Rossini: Se il mio nome
Giachino Rossini: Una voce poco fa
Karoly Goldmark: Magische Tön
Gaetano Donizetti: Don Pasquale
Gaetano Donizetti: Don Pasquale

 

Petra Nekorance exkluzivně zastupuje Nachtigall Artists Management.

 


pondělí 4. března 2019 – 19.30 hodin

DK METROPOL ČESKÉ BUDĚJOVICE - divadelní sál


Cena vstupenek: 790,- Kč a 680,- Kč.

 

 

Rezervaci vstupenek a objednávky zasílejte s uvedením tel. čísla na emailovou adresu:

vstupenky@agenturatrdla.cz

 

nebo na adresu:


Agentura TRDLA s.r.o.
Pražská 15, 370 04 České Budějovice

nebo DK METROPOL, Senovážné nám. č.2, 370 21 České Budějovice


Pokud budete chtít objednávku potvrdit a zakoupit vstupenky přednostně, tak vše posílejte pouze na adresu pořádající agentury. Zde předprodej vstupenek začíná již 6. 12. 2018.

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Nekoranec02.jpg

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Kustkova02.jpg

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/BSG01.jpg

 

Agentura TRDLA s.r.o.

Telefon: +420 387 318 839

Mobil: +420 603 845 254

E-mail: agenturatrdla@agenturatrdla.cz