!Stará verze prohlížeče

Používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer pro který není tento web plně optimalizovaný. Stahněte a nainstalujte si prosím zde nejnovější verzi

Sekce Koncerty a akce

DAGMAR PECKOVÁ A MUSICA BOHEMICA

Koncertní pásmo nejkrásnějších známých vánočních koled a adventních písní staré Evropy v podání Dagmar Peckové a  souborů Musica Bohemica.  Program koncertu je oslavou Vánoc ve stylových úpravách vánočních písní Jaroslava Krčka vycházející ze stejnojmenného alba „Zrození“ právě vydané u Supraphonu. V první části koncertu zazní vánoční duchovní písně z českých barokních kancionálů, poté Vás provedeme starou Evropou a jejími písněmi a v závěru večera si budete moci i společně zazpívat české a moravské vánoční koledy.


Mezzosopranistka Dagmar Pecková je mezinárodně uznávanou sólistkou, působí řadu let v Drážďanech a Berlíně. Prezentovala se i na řadě světových operních scén. Opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry ve světě i doma, např: s Českou Filharmonii nebo Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími.


V roce 2017 se také veřejnosti představila v pražské Lucerně v projektu „Wanted“, kabaretním revui s písněmi Kurta Weilla, kde byla navíc nejen hlavní představitelkou, avšak i autorkou námětu a spoluautorkou scénáře.


Jaroslav Krček je dlouhá léta uznáván a znám jako vedoucí a dirigent souboru Musica Bohemica, Od svého založení v roce 1975 se soustřeďuje na skladatelskou i interpretační zpracování lidových a anonymních předloh ve svých kompozicích. Ve vážné hudbě vytváří skladby od odvážných experimentů až po velká díla. Lze sem počítat tvorbu operní, oratorní, baletní, symfonickou a nespočet komorních skladeb.


K atraktivnosti projektu dodává i vyjádření samotné protagonistky: „Zrození života, zrození dítěte, zrození nového pokolení člověka, zrození víry, která svou podstatou dobra získává lidstvo už víc než dva tisíce let. Oslava mateřství a podstaty lásky. Tak vnímám vánoční svátky.„ říká Dagmar Pecková. „Neexistuje jediná vánoční píseň, kde by nebyl opěvován Ježíš a jeho panenská matka Maria.“

 


neděle 2. prosince 2018 – 19.30 hodin

DK METROPOL ČESKÉ BUDĚJOVICE - divadelní sál


Cena vstupenek: 840,- Kč a 725 Kč.

 

 

Rezervaci vstupenek a objednávky zasílejte s uvedením tel. čísla na emailovou adresu:

vstupenky@agenturatrdla.cz

 

nebo na adresu:


Agentura TRDLA s.r.o.
Pražská 15, 370 04 České Budějovice

nebo DK METROPOL, Senovážné nám. č.2, 370 21 České Budějovice


Pokud budete chtít objednávku potvrdit a zakoupit vstupenky přednostně, tak vše posílejte pouze na adresu pořádající agentury. Zde předprodej vstupenek začíná již 3. 9. 2018.

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Dagmar_Peckova_05.jpg

 

http://www.agenturatrdla.cz/soubory/foto/Musica_Bohemica_01.jpg

Agentura TRDLA s.r.o.

Telefon: +420 387 318 839

Mobil: +420 603 845 254

E-mail: agenturatrdla@agenturatrdla.cz